Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?

Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?;Gün boyu rahatça kullanacağınız doğal makyaj, hem “makyaj yok” gibi bir görüntü veriyor hem de sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt yaratıyor. Son yıllarda bir

31.03.2020
438
Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır?

Gün boyu rahatça kullanacağınız doğal makyaj, hem “makyaj yok” gibi bir görüntü veriyor hem de sağlıklı ve ışıl ışıl bir cilt yaratıyor. Son yıllarda bir hayli popüler olan bu makyaj stilini sizlere doğal makyajın nasıl yapılması gerektiğini anlatıyoruz.

Pürüzsüz bir ten için nemlendirin!

doğal görümlü makyaj

Göz altlarınızı aydınlatın!

Göz altı morlukları ve şişkinliklerini kapatmak için nemlendiriciden sonra mutlaka göz çevrenize krem uygulayın. Bu, aynı zamanda kapatıcının daha sabit olmasını sağlayacak ve göz altlarınızın zarar görmesini engelleyecektir. Göz altı morlukları ve şişkinlikleri doğal makyaja gölge düşürür. Bu nedenle mutlaka kapatıcı kullanın. Açık renk kapatıcılar mor tonu daha çok belli ettiği için göz altlarınızın yorgun görünümünü gizlemez. Cildinizle aynı tonda bir kapatıcı tercih edin. Fondötene geçemeden önce göz altlarınıza ten renginizle aynı olan bir kapatıcı kullanın. Morlukları kapatmak için parmak uçlarınızla tüm göz çevrenize ufak dokunuşlar yapın. Kapatıcıyı bastırarak ve göz altılarını zedeleyerek sürmek kırışık oluşumuna neden olur. Bu nedenle çok hassas davranmalısınız. Göz altı kapatıcınızın ten renginizden açık olması özellikle mor bölgeleri daha fazla ön plana çıkarır ve yüzünüzün yorgun görünmesini sağlar. Bu nedenle kesinlikle açık renkli bir kapatıcı denemeyin.

Doğal makyaj için BB veya CC krem

Likit fondöten kullanıyorsanız, önce renk eşitsizliği olan bölgelerden başlayın. Küçük dokunuşlarla tampon vuruşları yaparak bu renk farklarını kapatın. Daha sonra pudra ile fondöteni sabitleştirin. Geniş bir pudra fırçası yüzünüz ve boynunuzda kalıntı kalmadan uygulama yapmanızı sağlar. Cildinizde çok fazla leke ve renk eşitsizliği yoksa BB ya da CC kremlerden faydalanabilirsiniz. Renk eşitsizliğini gideren, kırışık önleyen ve güneşten koruyan bu kremler, aynı zamanda uzun saatler dayanıklılık da sağlıyor. Gün boyu cildinizin pürüzsüz durmasını istiyorsanız, mutlaka BB ya da CC kremleri deneyebilirsiniz.

Doğal Görünümlü Makyaj

 

Cilt kusurları için makyaj bazı kullanın!

Cildinizdeki kusurları ve lekeleri kapatmak için tek çarenin fondöten olduğunu düşünüyorsanız, uygulamadan önce mutlaka bir makyaj bazı kullanın. Bu, fondötenin cildinizi kapatmasını ve gözenekleri tıkamasını engeller.

Doğal göz makyajı

Doğal makyaj yaparken kullandığınız tüm malzemelerin cilt tonunuza uygun olmasına özen gösterin. Çok hafif gölgeler yapmak için cilt tonundan bir iki ton açık ya da koyu farları deneyebilirsiniz. Maskara seçimi doğal makyaj yapımında bir hayli önemlidir. Dikkati direkt gözlerinize çekmek için önce kirpik kıvırıcı kullanın daha sonra kirpiklerinizi hacimlendiren bir maskara sürün. Tek kat uygulamanız daha doğal bir sonuç almanızı sağlar.

Allık seçiminiz de doğal olsun!

Allık seçiminizi yaparken içinde küçük ışıltılar bulunmasına özen gösterin. Bu cildinize hafif bir renk katacağı gibi aynı zamanda sağlıkla parlamasına da neden olacaktır. Ton olarak pudra pembesi ve açık şeftaliyi deneyebilirsiniz. Uygularken geniş bir fırçadan yardım alın.

Doğal Görünümlü Makyaj

Doğal makyaj için kaşlara özen gösterin!

Doğal makyajda dikkat edilmesi gereken bir konu da kaşlardır. Düzgün ve net kaşlar, bakışlarınızı etkiler ve ifadenizi değiştirir. Bu nedenle kaşlarınızın arasındaki boşlukları kaş kalemi ile doldurun ve daha sonra hafifçe tarayın. Bunun için kaşlarınızla aynı renkte olan bir farı da deneyebilirsiniz. Fakat uyguladıktan sonra daha doğal bir görünüm elde etmek için mutlaka kaşlarınızı fırçalayın.

Son adım: Doğal ve canlı dudaklar

Dudaklarınızda şeftali ve pembe tonlarını kullanabilirsiniz. Rujunuzun simli ya da gloss olmamasına özen gösterin. Daha doğal bir görünüm verecek stick rujları deneyebilirsiniz.

Doğal görünümlü makyaj nasıl yapılır, öğrendiniz.

YAZAR BİLGİSİ
KadinveBilgi
Kadın ve Bilgi Sitemizde Sizler İçin Özel İçerikler Hazırlayacağım. Diyet, sağlık, güzellik, moda ve daha fazlasını sitemizde bulabileceksiniz. Bilgili kadınların mekanı kadinvebilgi.com u takip etmeye devam ediniz.
YORUMLAR

Henüz yorum yapılmamış. İlk yorumu yukarıdaki form aracılığıyla siz yapabilirsiniz.